środa, 22 stycznia 2014

Stopy, stópki i stópeczki

Stopy dotykają bezpośrednio Matki Ziemi i niosą przez całe życie ciężar ciała człowieka. Zasługują więc na pełną uwagę.Na stopach znajduje się 72 tysiące zakończeń nerwowych, połączonych z organami naszego ciała. Każdy z siedmiu czakramów ma na stopach swą strefę odruchową.Podczas chodzenia boso, naturalnie masujemy stopy, co wpływa na prace organów wewnętrznych.

Człowiek tak naprawdę jest swoistego rodzaju baterią, posiadającą przeciwne bieguny. Otóż jego górna część ciała posiada potencjał dodatni, natomiast dolna ujemny. Ziemia dostarcza nam ujemnej energii, a kosmos dodatniej. Im większa wymiana energii, tym odporniejszy i zdrowszy jest nasz organizm. Człowiek powinien dążyć do jak najczęstszego kontaktu jego ciała z Ziemią, Powietrzem i Wodą.

Energia z Ziemi płynie do nas poprzez gołe stopy. Hipokrates już 4 wieki temu napisał ,,Najlepsze obuwie – to brak obuwia”. Gołymi stopami możemy a nawet powinniśmy stąpać po nagrzanej ziemi, zroszonej trawie w ogródku, zagajniku, morskim piasku, po miejscach naturalnych- nie zagospodarowanych. Wtedy następuje przepływ i wymiana informacji. Poprzez elektrony i protony wyrównywany jest, całkowity potencjał elektryczny naszych organizmów.

Po cementowej kostce , asfalcie, marmurowych posadzkach, kafelkach, betonowych i lastrykowych podłogach, powinniśmy chodzić w skarpetkach lub w wygodnym obuwiu. W upalny dzień fajnie jest stanąć gołą stopą na zimnej kafelkowej podłodze, ale tylko przez moment, potem stopa się oziębia, a przez to wyziębiamy również krew w całym organizmie.

Nerki są poprzez zimniejszą krew ochładzane, a zimny organ potrzebuje podwójne pracować i zużywa więcej na to energii. Mając zimne stopy czujemy spadek energii, zaczynamy być słabi i zmęczeni. Szalenie ważne jest nie wyziębianie nerek, to one odpowiadają za nieustanne przefiltrowywanie krwi i uwalniane naszego organizmu z toksyn i resztek. Krew pełni funkcje dostarczyciela i odbiorcy a nerki filtra. Organizm jest doskonały.

Wszystkie komórki, narządy, układy, harmonijnie współpracują ze sobą. Nie pozwólmy aby niewiedza albo brak uwagi zakłócił tą potężną a zarazem subtelna równowagę. Kiedy tylko poczujemy że nasze stopy są zimne, z pełną uwagą rozgrzejmy je rękami, załóżmy skarpetki. W chłodniejsze miesiące listopad, grudzień, styczeń, obowiązkowo kiedy czujemy zimne stopy , odziewamy je w skarpetki.

W tropikalnym klimacie i ciepłe dni, nie ma potrzeby używać mocno krytego obuwia typu adidas, a szczególnie skórzanego. W takim obuwiu często przegrzewamy nogi, wtedy stopy się pocą i odparzają. Gorące stopy w upalne dni, nie przynoszą korzyści dla zdrowia. Przegrzewamy krew, często również nie osłaniamy głowy i nie pijemy wystarczającej ilości wody. Dochodzi do nadmiernego rozszerzania naczyń krwionośnych, co sprzyja pękaniu ich w słabych miejscach.

Modne chodzenie w butach na wysokim obcasie powoduje bóle w plecach, krzyżu, ramionach i mięśniach nóg. Jest to wynikiem nienaturalnego przesunięcia punktu ciężkości,ograniczenia ruchów w stawach stopy, zmniejszenia powierzchni dotykowej podeszwy i hamowania cyrkulacji krwi w nogach.

Każdy z nas jest naturalnie piękny, nie zakłócajmy tego przemijającą „modą”. O stopy trzeba dbać. Należy przynajmniej raz w tygodniu, moczyć stopy przez około 20-30 minut, w ciepłej wodzie, z dodatkiem 2-3 dużych łyżek soli morskiej. Następnie tarką do stóp, ścieramy ze spodu dużego palca i pięt, stary martwy naskórek. Po takim zabiegu, osuszamy stopy ręcznikiem i możemy je natłuścić odrobiną ghee lub oliwą z oliwek. Paznokcie u nóg powinny być krótko przycięte, chociażby po to, żeby nie zbierał się brud ,po ich wewnętrznej stronie.

Obowiązkowo powinniśmy codziennie przez kilka minut, masować stopy drewnianymi wałeczkami o chropowatej powierzchni, tak aby naciskać stopami na wałeczki, całym swoim ciężarem ciała.

Dobrze jest, kiedy jesteśmy zmęczeni moczyć nogi w dwóch miskach, na przemian: najpierw w zimnej wodzie, potem w gorącej wodzie, po 30 sekund, kończąc na zimnej. Po 10-15 minutach, należy wytrzeć nogi i pomasować stopy i mięśnie łydek. Codziennie, pod strumieniem zimnej wody, podstawiajmy na przemian stopy, przez 10 – 15 sek. Takie działania wzmacniają i stymulują cały organizm. Przez kontakt gołych stóp z ziemią, organizm pobiera zdrowotną energię, pamiętaj o tym w naszym codziennym życiu. Pielęgnujmy stopy, nośmy obuwie wygodne, zrobione z naturalnych surowców roślinnych.

Źródło: http://matkaziemia.wordpress.com/tag/stopy/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz