poniedziałek, 30 września 2013

Dlaczego gorączka jest ważna?

Jeżeli moje dziecko ma stan podgorączkowy lub gorączkę to zanim podam leki zbijające temperaturę stosuję zioła w zależności od objawów, okłady i masaże oraz monodietę z kaszy jaglanej lub ryżu.

Pamiętajmy że:

Gorączka stymuluje organizm do obrony, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Rozpoczyna proces gojenia i powrotu do pełni sił.

Bardzo pomocną książką jest książka "Herbs in the treatment of children"  Juliana Scotta. Zawiera opis ziół, olejków do aromaterapii oraz masaży w zależności od schorzenia.


Masaże, które wykonuję:
 
Kręgosłup
Bardzo pomocne jest wykonanie masażu wzdłuż kręgosłupa. Wykonujemy pociągnięcie dwoma palcami, kciukiem i wskazującym od głowy do podstawy kręgosłupa. Każde pociągnięcie traw ok 2-3sekundy. Powtórzyć 100 razy.
Istotne jest skupienie myśli na wyprowadzeniu nadmiaru energii z głowy oraz przywrócenie jej naturalnego przepływu.

Masaż czoła:
Wykonaj delikatne pociągnięcia kciukiem od podstawy nosa do lini włosów. Powtórz 50 razy.
Wykonaj delikatne pociągnięcia kciukiem do środka czoła na zewnątrz.  Pociągnięcie traw ok 0.5 sekundy. Powtórz 50 razy.

Stopy:
Jako refleksolog polecam masaż odpowiedniego punktu na stopie.
Znajdź punkt na podeszwie stopy, w linii środkowej, w jednej trzeciej odległości od palców do pięty. Masuj ten punkt kciukiem 1-2 minuty. Skup myśli na wyprowadzeniu nadmiaru energii z głowy oraz przywrócenie jej naturalnego przepływu.

 Zachęcam Was do przeczytania poniższych artykułów jednak wpierw wybiorę z nich to co wg. mnie jest najbardziej istotne.

... Przy braku przewlekłych schorzeń jest ona niezwykle cennym objawem. Pozwala zwiększyć przemianę materii o 10% przy wzroście o każdy 1 stopień C. Można przyjąć, że tak silna mobilizacja warunkuje prawidłowe działanie układu odpornościowego oraz układów wydalniczych tj. wątroby, nerek, skóry i płuc usuwających toksyny z organizmu. Pod nadzorem swojego lekarza starajmy się pielęgnować to, co otrzymaliśmy w darze od Matki Natury...

...American Academy of Pediatrics przeprowadziła w 2011 roku badania dotyczące wpływu wysokiej temperatury na organizm dziecka. Lekarze apelują do rodziców, by pamiętali, że gorączka nie zagraża zdrowiu dziecka. Podstawowym celem leczenia powinna być poprawa komfortu, a nie obniżenie temperatury ciała...

Fizjologiczne gojenie, które występuje podczas snu, jest znacznie bardziej efektywne, niż leczenie przeciwgorączkowe.

Źródło artykułów:
http://dziecisawazne.pl/dlaczego-goraczka-jest-wazna/
http://dziecisawazne.pl/goraczka-naturalny-sprzymierzeniec/
  

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gorączka lub nawet podwyższona temperatura u dziecka to mogą być pierwsze symptomy grypy lub innej choroby. Im mniejsze dziecko tym gorzej, gdyż szkrab nam o tym nie powie, że czuje się źle. Jak zwalczać gorączkę ja nauczyłem się z https://radioklinika.pl/goraczka-u-dzieci-nie-lekcewazmy i staram się używać tych zasad.

    OdpowiedzUsuń