środa, 13 listopada 2013

Stawianie baniek

Czy wiecie że bańki można również stawiać na stopach?

Pozwala to na szybsze usunięcie toksyn z organizmu a jeżeli postawimy bańkę na punkcie pierwszym meridianu nerek (N1) to ściągniemy energię w dół. 
...Bańki
Bańki lecznicze to obok akupresury i masażu naturalna metoda leczenia wykorzystująca małe szklane naczynia zwane bańkami lekarskimi w leczeniu większości schorzeń. Celem stawiania baniek leczniczych jest wzmożenie sił odpornościowych ustroju lub ich uaktywnienie, gdy nie wykazują samoistnego działania. Zabieg mobilizuje i wzmacnia mechanizmy samoleczące, w które natura wyposażyła nasz organizm.

Na czym polega działanie lecznicze baniek?

Po pierwsze. Działanie baniek polega między innymi na przestrojeniu leczniczym, a tym samym na regulacji zaburzonych czynności organizmu. W miejscu stawianych baniek próżniowych powstaje przekrwienie miejscowe, którego celem jest rozszerzenie naczyń, pobudzenia przemiany materii i co się z tym wiąże szybszemu wydaleniu szkodliwych substancji będących przyczyną bólu, skurczów i stanów zapalnych. Zalecane w chorobach kręgosłupa, rwie kulszowej i ramiennej, kontuzjach.

Po drugie. Wykorzystując strefy Heada w leczeniu segmentalnym wpływamy dodatkowo na choroby narządów wewnętrznych. Zalecane w chorobach np.: płuc, żołądka, nerek, pęcherza i układów np.:: oddechowego, nerwowego, pokarmowego, moczowo-płciowego.

Po trzecie. Wynaczyniona podskórne krew jest traktowane przez organizm jako ciało obce co powoduje stymulację naturalnych sił obronnych organizmu(przeciwciał). Jest to tzw. autohemoterapia lub autoszczepionka. Zalecane przy częstych przeziębieniach i infekcjach o różnym podłożu.

Po czwarte. Podobnie jak w akupresurze bańki próżniowe stawiane na punktach biologicznie aktywnych - punktach akupresurowych regulują  przepływ energetyczny w meridianach. Jest to starochińska metoda usuwania blokad energetycznych. Zalecane przy różnego rodzaju napięciach , bólach głowy, nierównowadze hormonalnej, zaburzenia trawienia i wydalania, neuralgiach....

fragment artykułu pochodzi ze strony http://www.masaz-wroclaw.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz