poniedziałek, 21 listopada 2011

Popieram akcję zdrowy przedszkolak!

Dołącz się już dzisiaj niezależnie od tego czy jesteś rodzicem przedszkolaka czy niemowlaka, czy Wasze pociechy są już starsze!  
Jeżeli nie chcesz podpisać to chociaż  przeczytaj petycję abyś był świadomy o co walczymy -
myślę, że zawarte w niej treści mogą przydać się Tobie i Twojej rodzinie :)! 

Gorąco zachęcam do podpisania petycji w sprawie zdrowego odżywiania dzieci! 
Adres petycji:

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. To, co jemy, wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory. Dieta dzieci powinna być zrównoważona odżywczo odpowiednio dla danego wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości.

Jadłospisy dla dzieci w przedszkolach są w większości dobrze skomponowane pod względem kalorycznym oraz proporcji węglowodanów, białek i tłuszczów. Jednak wybór produktów spożywczych w znaczącym stopniu nie jest oparty o żywność dobrej jakości, stosuje się np. produkty przetworzone technologicznie, z dużą zawartością dodatków chemicznych, niedostosowane do pory roku. W rzeczywistości posiłki dla dzieci nie wspierają w pełni zdrowia i rozwoju dziecka oraz ich zdolności poznawczych.

Z naturalnych produktów można przygotować proste, zdrowe potrawy bez większych nakładów finansowych. Poprawa jakości żywienia przedszkolnego będzie ważną inwestycją w zdrowie i rozwój naszych dzieci.

 Jadłospisy dla dzieci powinny uwzględniać zasady zdrowego, naturalnego odżywiania zgodnie z piramidą żywienia. Posiłki powinny zawierać produkty ze wszystkich grup: zbożowe, warzywa i owoce, produkty białkowe, cukry i tłuszcze.


To i więcej możecie przeczytać na stronie: http://www.zdrowyprzedszkolak.org/ 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz