niedziela, 28 lutego 2016

Warsztat PRZEZ STOPY DO ZDROWIA DZIECI

Zabiegi refleksologiczne oddziałują na wszystkich niezależnie od wieku - począwszy od wczesnego dzieciństwa a skończywszy na dorosłości.

Dzieci zdecydowanie szybciej reagują i wracają do równowagi w wyniku refleksoterapii niż dorośli. Przepływ energii u dzieci jest łatwiejszy do odblokowana a właściwa równowaga zostaje szybciej przywrócona.


Refleksologia to holistyczna, traktująca człowieka, jako jedność duszy, ciała umysłu i emocji, skuteczna i bezpieczna metoda terapii. Polega ona na przywróceniu równowagi organizmu poprzez stymulację określonych punktów (refleksów) znajdujących się na stopach, twarzy, uszach, głowie czy dłoniach, które mają połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

Refleksoterapia łagodzi dolegliwości zarówno na tle fizycznym jak i emocjonalnym i może być dobrą alternatywą dla dzieci w wieku szkolnym i dla nastolatków.

W trakcie warsztatu:
  • Dowiesz się, czym jest refleksologia i dlaczego jest tak ważna.
  • Poznasz refleksologiczną i meridianową mapę stóp.
  • Dowiesz się jak stosować refleksologię, aby obniżyć napięcia, wzmocnić odporność i zmniejszyć ból (ucha, głowy i brzucha), ułatwić zasypianie i poprawić jakość snu.
  • Dowiesz się jak masować stopy przy dolegliwościach trawiennych takich jak: kolki, biegunki, zaparcia oraz przy zapaleniu zatok, uszu, gardła, oskrzeli i płuc.
  • Opowiem o tym jak się odżywiać w trakcie choroby.
  • Otrzymasz cenne wskazówki jak od razu zacząć praktykę masażu.
  • Poznasz Brazylijską Technikę Palców.
 Zapraszamy: rodziców, dziadków i opiekunów oraz wszystkie te osoby, które pracują z dziećmi.

Na warsztacie przekazuję wiedzę i umiejętności skutecznego stosowania refleksologii w życiu codziennym, w każdej sytuacji i na każdym etapie życia. Wszystko to okraszone dużą dawką humoru oraz nauką w atmosferze zabawy!

Prowadzi: Marta Targońska 
Refleksoterapeutka. Terapeutka Łagodnej Bio-Energetyki w trakcie certyfikacji. Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla. Organizuje i prowadzi kursy, warsztaty, wykłady i spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość. Pracuje z kobietami w ciąży, dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i osobami starszymi. Autorka bloga: www.refleksolozka.pl

Informacje i zapisy:
Termin: 15 marca 2016 r. g. 18:00-21:00

Miejsce: Naturalne Centrum Zdrowia, ul. Grażyny 15, sala 17, Warszawa.
Cena: 90zł / 75zł uczestnicy poprzednich warsztatów.
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
 
Zabierz ze sobą wygodny strój - zajęcia mają charakter warsztatowy a to oznacza, że będziecie praktykować na sobie!

Informacje i zapisy:
Marta Targońska, tel.: +48 606 212 200, refleksolozka@gmail.com

czwartek, 18 lutego 2016

Jak pielęgnować twarz?


Na ostatnim warsztacie MASAŻu TWARZY z elementami refleksologii padła prośba abym przesłała informacje, czym pielęgnuję twarz.
 
Przetestowałam wiele kremów na rynku – ekologicznych i nie ekologicznych, domowej roboty i tych dostępnych w aptece, aby w końcu trafić na kremy MARTINA GEBHARDT. Nie pozostawiają filtru-maski na twarzy, który zdaje się ma mieć działanie ochronne a mnie irytuje gdyż zbierają się pod nim kropelki potu i moja twarz ciągle jest spocona.  


W ofercie kremów Martina Gebhardt dostępne są emulsje, kremy, toniki, maseczki, peelingi, oleje do twarzy i ciała dla dzieci i dorosłych. Używam kremów gdyż głęboko nawilżają skórę i nie mam potrzeby nakładania kolejnej warstwy po 10 minutach. Kremy są dosyć gęste oraz pozostawiają tłusty i błyszczący ślad na twarzy – mnie to nie przeszkadza, używam potem pudru do matowania twarzy i po sprawie :).
O kremach poczytacie TUTAJ. Podoba mi się to, że można zamówić tylko same próbki, aby sprawdzić czy krem nam odpowiada. Nie musimy kupować całego słoiczka a potem zastanawiać się co z nim zrobić, gdy okaże się, że krem nie jest dla nas. 

Na przemian z kremami używam oleju argonowego – kupuje czysty ekologiczny olej i do niego dodaje kilka kropel naturalnego olejku różanego Dr Bety. Nie kupuje gotowych mieszanek, bo dodawane są do nich substancje konserwujące lub używane są takie składniki, które pozostawiają na moich ustach dziwny smak. 

Ostatnio odkryłam OZONIUM, ozonowana oliwa z oliwek, która dzięki czynnym związkom ozonu wykazuje silne właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Przyspiesza proces odnowy skóry, wygładza ją, ujędrnia oraz nawilża. Odbudowuje naturalny płaszcz lipidowy skóry. I pozostawia cudowny zapach powietrza po burzy! 

Nakładając krem wykonuję również krótki masaż twarz uwzględniają mapę refleksologiczną. 
 
Od czasu do czasu wykonuję PEELING DO TWARZY z naturalnej oliwy i soli (lub cukru).
Sól ma właściwości relaksujące, łagodzące i dezynfekujące. Masaż z soli poprawia krążenie i rewelacyjnie złuszcza skórę. 


Do łyżki oliwy dodaję łyżeczkę drobnoziarnistej soli (zazwyczaj taką, jaką mam pod ręką) i mieszam. Jeżeli konsystencja jest za rzadka dodaje soli jak za gęsta oliwy. Taką mieszanką masuję twarz i dekolt ok. 1 minutę a potem zmywam ciepłą wodą. Ta proporcja zazwyczaj starcza dla dwóch osób, więc wołam również męża, aby zadbał o swoją twarz – odziwo chętnie z tego korzysta:). Taki peeling możesz również wykonać na całym ciele.  

Jeżeli masz wrażliwą skórę masaż wykonuj go bardzo delikatnie i krócej. 

niedziela, 14 lutego 2016

Refleksologia dla zwierząt

Czy wiedzieliście, że na łapach kota czy psa również znajduje swoje odzwierciedlenie cały ich organizm.
Uciskając odpowiednie punkty wpływamy na przepływ energii i poprawę funkcjonowania całego organizmu!

Poniżej znajduje się refleksologiczna mapa łap kota i psa przedstawiająca holograficzny zapis zwierzęcego organizmu na łapie.



W internecie znalazłam dwie publikacje, które szerzej piszą o refleksologi i akupresurze dla kotów:  Nancy Zidonis "Acu-Cat: A Guide to Feline Acupressure" oraz Jackie Segers "Reflexology for Cats"o tym piszą - niestety nie miałam okazji się im bliżej przyjrzeć.

wtorek, 9 lutego 2016

Pierwsza mapa stóp Eunice Ingham

Do powstania współczesnej refleksologii  przyczyniła się Eunice Ingham (1889-1974), która uważana jest za matkę współczesnej refleksologii. 

Oddzieliła ona masaż refleksologiczny stóp od terapii strefowej. Początkowo opierała się na niej, ale potem odkryła strefy odruchowe na stopach, które są odzwierciedleniem narządów i części ciała. Tak opracowała własną refleksologiczna mapę stóp.





Jest autorką książek  "Stories the feet can tell" (1938) oraz "Stories the feet have told" (1963).
Jej metoda jest przekazywana dalej przez Międzynarodowy Instytut Refleksologii w St. Petersburgu.

źródło: http://www.reflexology-usa.net