sobota, 16 stycznia 2016

Refleksologia Polarity

Dr Stone, twórca terapii Polarity, mówił:

POPRZEZ STOPY MOŻNA NAPRAWDĘ KORZYSTNIE ODDZIAŁYWAĆ NA CAŁE CIAŁO!

Stopy są najbardziej ujemnym biegunem całego ciała i dlatego też znajduje się tutaj wiele blokad energetycznych. Uwolnienie energii zblokowanej w polu ujemny wprowadza organizm w stan głębokiej relaksacji.
Dr Stone uważał, że leczenie wszystkich stanów chronicznych i poniżej normy powinno zaczynać się od stóp.

Bruce Burger, autor „Anatomii Energetycznej. Ciało jako świadomość.” pisze:

„...ciało stanowi strukturę zbudowaną z wibracji, a to, jak bardzo dana osoba jest otwarta lub zamknięta na wibracje dominujące w bezpośrednim otoczeniu, naturze i kosmosie odzwierciedlone jest na stopach…”

„…Uwrażliwienie i ból na stopach są odbiciem problemów w korespondujących obszarach ciała. Ostre symptomy w funkcjonowaniu mogą manifestować się również, jako ból w analogicznych obszarach dłoni. Stopy stanowią najbardziej materialną ekspresję psychicznych, mentalnych i emocjonalnych wzorców…”

Refleksologię Polarity możemy stosować, jako odrębną terapię lub włączać jej zasady w stosowaną dotychczas metodę refleksologiczną.

W trakcie wykonywanych przeze mnie zabiegów refleksologicznych, gdy dany receptor lub punkt jest bolesny a ból nie przechodzi w wyniku stymulacji receptora stosuję podstawową zasadę Polarity - w określony sposób przykładam dłonie i pozwalam energii działać.  Gdy przepływ zostaje przywrócony organizm sam daje sobie radę z daną dolegliwością.

Jeżeli chcecie poznać Refleksologię Polarity i terapię Polarity to zapraszam na kurs. Więcej informacji TUTAJ

źródło zdjęcia: Randolph Stone's, Polarity Therapy- Collected Works Volume 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz