piątek, 2 sierpnia 2013

Prawdziwe znaczenie wyrostka robaczkowego

Naukowcy potwierdzili to co Tradycyjna Medycyny Chińska od tysięcy lat wiedziała o wyrostku robaczkowym.

Według medycyny konwencjonalnej wyrostek robaczkowy u ludzi uznawany jest za szczątkowy organ, który utracił swoją pierwotną funkcję w procesie ewolucji. Tymczasem amerykańscy naukowcy stwierdzili, że poznali jego prawdziwe przeznaczenie.
 

Naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu Duke'a (Journal of Theoretical Biology, October 2007)  uważają, że wyrostek robaczkowy jest bezpiecznym schronieniem dla pożytecznych bakterii, które pomagają szybciej odzyskać równowagę układu pokarmowego po poważnych problemach jelitowych (zatruciach, alergiach pokarmowych, i in.).

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej wyrostek robaczkowy jest biegunem przeciwnym dla jelita i równoważy długi rozprężający się system  jelit.  Jest elementem zapewniającym dynamiczną równowagę w jelitach. Przechowywana jest tam prawidłowa flora bakteryjna. Usunięcie wyrostka zaburza równowagę w układzie pokarmowym.

Receptor wyrostka znajduje się na podeszwie prawej stopy, na tym samym obszarze, co zastawka krętniczo-kątnicza. 

O zastawce krętniczo-kątniczej pisałam już wcześniej:  http://refleksolozka.blogspot.com/2013/07/zastawka-kretniczo-katnicza.html

Zapalenie wyrostka robaczkowego oznacza bezsilność, uczucie że nie można zrobić tego, co się chce, przygnębienie, lęk, złość i poczucie wypalenia.

Źródło: 
http://www.ener-chi.com/tag/function-of-appendix/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz