poniedziałek, 17 czerwca 2013

Refleksologia sposobem na haluksy

Haluks inaczej paluch koślawy to problem z którym boryka się nie jedna osoba.

Zniekształcenie stopy, stan zapalny, zaczerwienie, pieczenie, problemy z doborem obuwia - uprzykrzają życie i utrudniają chód.



Refleksologia to dobry sposób profilaktyki haluksów. 
W przypadku bardziej zaawansowanych haluksów może przyczynić się do zredukowania dolegliwości im towarzyszących i powstrzymać dalsze ich postępowanie (pamiętajmy również o diecie, ćwiczeniach i odpowiednim obuwiu).

Refleksoterapia redukuje dolegliwości bólowe, obrzęk i stan zapalny.

Według Ingi Dougans założycielki Międzynardowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej:

"...Osoby cierpiące na haluksy czy nawet zapalenie kaletki maziowej często odczuwają silną potrzebę przyjmowania substancji pobudzających, jak również bycia akceptowanym i kochanym. U osób, które miały kilkakrotnie usuwane haluksy, występuje nierównowaga tarczycy, przez co muszą brać odpowiednie leki - i odwrotnie, osoba, która od lat zażywa leki na tarczycę, często później cierpi na haluksy. Zazwyczaj osoba z haluksami będzie w sytuacji stresowej spożywała większe ilości substancji pobudzających. Każdą z tego rodzaju dolegliwości powinno się traktować jako chorobę związaną z poziomem cukru we krwi, a niekoniecznie z samymi haluksami czy nawet dolegliwościami tarczycowymi..."


Reasumując osoby z haluksami to osoby z zaburzeniami pracy meridianu śledziony i trzustki oraz osoby zaburzeniami metabolizmu cukrów - odczuwanie nieustannego głodu i chęć spożywania dużej ilość substancji pobudzających takich jak słodycze, kawa, herbata, alkohol,  papierosy.

Na stopie nie znajdziemy stref odpowiadających haluksom jednakże refleksoterapiia pobudzi krążenie krwi oraz odblokuje i pobudzi do działania zakończenia nerwowe znajdujące się na stopach. 
 

W trakcie zabiegu refleksolog, dzięki zastosowaniu specjalnych technik, rozluźni stawy stopy. Rozluźnienie stawu pozwoli na jego lepsze nawilżenie co przyczyni się do  złagodzenia dolegliwości bólowych oraz poprawienia jego ruchomość

Refleksologia nie jest w stanie "naprawić" zdeformowanych już kości jednakże przyczyni się do poprawy jakość życia osób, którym haluksy doskwierają.


Warto też wspomnieć o ćwiczeniu stóp i doborze odpowiedniego obuwia (unikajmy butów na wysokim obcasie).

Refleksoterapia wpłynie nie tylko na haluksy ale również i na cały organizm. Efektem zabiegu jest uwalnianie się toksyn i powrót organizmu do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Źródło zdjęcia

8 komentarzy:

  1. Moja babcia zawsze miała problem z tymi haluksami, ale ja poszperałam w internecie i znalazłam dla niej taki aparat do korekcji. Tu kupiłam taki na pomocedlaseniora.pl, bo akurat był w dobrej cenie :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. No niestety z halluksami nie zawsze jest tak łatwo. Czasem jest to spory problem i dyskomfort, dlatego jak najbardziej trzeba z nimi walczyć. Są specjalne aparaty na halluksy, których możecie szukać np. na stronie https://salonzdrowia.com.pl

    OdpowiedzUsuń
  4. Jest wiele sposobów na pozbycie się haluksów. Jedną z nich jest operacja haluksów w Krakowie. W swojej ofercie posiada ją m.in. klinika ortopedyczna https://efficlinic.pl/ortopedia/zabiegi-operacyjne/operacja-stawu-skokowego-i-stopy/operacja-haluksow/.

    OdpowiedzUsuń
  5. Niestety w mojej rodzinie haluksy są od dawna i sama w obawie przed tym, że zaczęłam mieć z nimi również do czynienia zgłosiłam się do Podologa w Rzeszowie, aby postępowanie choroby zastopować. Widziałam, jak cierpiała moja babcia i widzę, jak mamie na co dzień sprawiają one problem. Myślę, że dobry podolog może pomóc opóźnić rozwój choroby, no i oczywiście odpowiednia profilaktyka oraz obuwie.

    OdpowiedzUsuń
  6. Natomiast jeśli pojawiają się problemy ze strony pięty to może to oznaczać zespół haglunda o czym można przeczytać na https://carolina.pl/klinika-ortopedii-i-traumatologii/stopa/pieta-haglunda/ . Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia tego schorzenia

    OdpowiedzUsuń