wtorek, 22 marca 2016

Zapalenie migdałków, przerośnięty trzeci migdał

Zapalenie migdałków, przerośnięty trzeci migdał to częste dolegliwości wieku dziecięcego. Bardzo ważny w tej sytuacji jest odpowiedni sposób odżywiania się - unikanie produktów mlecznych i cukru.

Wykonując zabiegi refleksologiczne szczególnie uwzględniając stymulacje punktów podanych poniżej możemy poruszyć przepływ krwi i limfy oraz zmniejszyć obrzęk.

Uciskamy punkty zaznaczone linią niebieską (rysunek 1) – zaczynamy od uciskania pod paluchem a następnie masujemy boki paluchów na lewej i prawej stopie. Stymulujemy przez 1-2 minuty. Następnie przez 10s uciskamy punkt (nr 2) na części podeszwowej stopy, tam gdzie paluch i drugi palec łączą się. Powtarzamy 3 razy. Następnie uciskamy trzy punkty oznaczone nr 3. Każdy punkt stymulujemy przez 10 s i powtarzamy 3 razy

W tej samej sekwencji stymulujemy punkty na dłoni (rys. 2)

Następnie uciskamy punkty na grzbietowej części dłoni zaczynając od punktu pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i przemieszczając się w górę dłoni – tak jak wskazano na rysunku 3. Uciskamy w przestrzeniach między kośćmi śródręcza, wzdłuż linii 1-4.

W tej samej sekwencji stymulujemy punkty na grzbietowej części stopy (rysunek 3).Źródło: Dr. A.K.Saxena, Dr. L.C.Gupta “Miraculous Effects of Acupressure” (2011)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz