wtorek, 14 kwietnia 2015

Popękanie pięty - jak sobie pomóc?

Rejon pięty w refleksologii odpowiada miednicy.  Mimo to, że nie reprezentuje wielu narządów z punktu widzenia refleksologi jest on bardzo ważnym rejonem gdyż przechodzi przez niego aż sześc głównych meridianów.


Co dla refleksologa oznaczają popękane pięty i zrogowaciały naskórek w tym rejonie?

  • Popękane pięty i stwardniały naskórek to oznaka zaburzeń hormonalnych, problemów z jajnikami u pań, a z jądrami u panów.
  • Pękające krawędzie pięt po stronie wewnętrznej mogą świadczyć o zaburzeniach w pracy wątroby a po stronie wewnętrznej śledziony.
To są tylko ogólne wytyczne i na tej podstawie refleksolog nie stawia diagnozy - refleksolog patrzy na zmiany na stopie w kontekście całego organizmu.

Jak domowymi sposobami poradzić sobie z wysuszoną, zrogowaciałą i popękaną skórą na piętach tak, aby wiosną i latem zrzucić skarpetki i założyć sandałki i klapeczki?

Przepis na kąpiel stóp:

  • 4-5 litrów ciepłej wody
  • 2 łyżki sody oczyszczonej
  • pumeks lub inne urządzenie do "skrobania" stóp 
  • krem lub olejek do nawilżenia stóp
  • olejek lawendowy (lub inny) 

Wlejcie wodę do miski, dodajcie sodę oczyszczoną oraz kilka kropel olejku lawendowego. Po ok 15-20 minutach użyjcie pumeksu aby zetrzeć nadmiar naskórka. Olejek lawendowy ma właściwości relaksujące i zapachowe więc będziecie mieć również taki małe domowe SPA. Po wymoczeniu i wyszorowaniu stóp osuszcie i wsmarujcie krem nawilżający. Jeżeli kąpiel robiliście przed pójściem spać to dla wzmocnienia efektu możecie założyć skarpety na noc.

Kąpiele takie możecie wykonywać raz, dwa razy w tygodniu.  Jeżeli efekt nie jest zadowalający to przygotujcie gęstą pastę z sody i niewielkiej ilości wody a potem nałóżcie pastę na pięty na 10-20 minut.
Gdy pięty będą już wygładzone zamiast sody oczyszczonej do wody możecie dodać garść soli morskiej.

Moczenie stóp w wodzie z sodą oczyszczoną ma również właściwości odkwaszające organizm!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz