czwartek, 19 czerwca 2014

Właściwe oddychanie

ODDYCHANIE DOTLENIA KOMÓRKI I LIKWIDUJE BÓLE, STRESY I NAPIĘCIA


Przed zabiegiem refleksologii na stopach zrób pacjentowi 3-krotną próbę oddychania. Poproś, aby zlokalizował swoją dłonią miejsce na płucach, w których czuje kłucie, ból, ciasno, dyskomfort oddechu. Teraz rozpracuj promieniście splot słoneczny, starannie całą przeponę, refleksy płuc, zrób to na obu stopach. Powtórz technikę głębokiego oddychanie jak na wstępie. Jeżeli wykonałeś tę czynność prawidłowo - pokażesz jak szybko poprzez pracę na stopach ciało człowieka potrafi regulować procesami swej pracy w naszym wnętrzu.

Jeżeli oddech jest zdecydowanie płytki musisz rozpracować refleksy dużego palucha i jego całej poduszki we wszystkich kierunkach. Zrób to starannie, a oddychanie zdecydowanie się poprawi.
Oddychanie brzuchem ma swoją siłę - zapewnia pracę limfatycznego „serca" - przepony, przepompowywaniu płynu z dołu do góry, również masażowi wszystkich narządów wewnętrznych jamy brzusznej i klatki piersiowej. Uzyskuje się to tak: należy nabrać powietrza, przetrzymać, trochę wypuścić, wstrzymać oddech na tak długo jak możesz.

fragment pochodzi ze strony: http://www.refleksologia.com/wlasciwe-oddychanie.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz