poniedziałek, 15 października 2012

Walka z nałogiem - rzucanie palenia

Rzucaniu palenia towarzyszą różnego rodzaju objawy: drażliwość, niepokój, spadek nastroju, problemy z koncentracją, zawroty głowy, bezsenności oraz wzmożony kaszel i drapanie w gardle.Myślę, że refleksologia może być jednym z narzędzi, które wspomagają rzucanie palenia i łagodzą objawy towarzyszące odstawieniu nikotyny. Generalnie polecam wszystkie metody, które wprowadzają organizm w stan relaksacji i które pozwalają przetrwać trudny okres.

Refleksologia w znacznym stopniu redukuje drażliwość i niepokój, który towarzyszy odstawieniu nikotyny.  Pomoże przy oczyszczaniu płuc z toksyn oraz poprawi jakość oddechu, pobudzi krążenie krwi.

Często osoby, które rzucają palenie nie wiedzą, co zrobić z dłońmi. Alternatywą może być delikatne uciskanie receptora splotu słonecznego zlokalizowanego na dłoniach – koji i uspakaja oraz pozwala zająć dłonie i skierować myśli w innym kierunku. Receptor splotu słonecznego znajduje się po środku dłoni.

Dosyć istotne jest również przebywanie na świeżym powietrzu, ćwiczenia fizyczne np. joga oraz wizualizacja i medytacja. Warto też się zastanowić dlaczego palimy i co nam to daje.

Wszystkim tym co już rzucili palenie GRATULUJĘ a tym którzy planują lub są w trakcie życzę POWODZENIA.

1 komentarz:

  1. Walka z nałogiem wcale nie musi być taka straszna jak się wydaje. Jeśli macie tylko chociaż trochę motywacji w sobie to możecie spróbować metody https://allencarr.pl dzięki której na pewno odstawicie na bok papierosy. Nie ma nic lepszego na świcie jak znów poczuć zapachy i posmakować potrawy, które smakują i pachną inaczej niż gdy paliliśmy.

    OdpowiedzUsuń