środa, 13 listopada 2013

Stawianie baniek

Czy wiecie że bańki można również stawiać na stopach?

Pozwala to na szybsze usunięcie toksyn z organizmu a jeżeli postawimy bańkę na punkcie pierwszym meridianu nerek (N1) to ściągniemy energię w dół.



 
...Bańki
Bańki lecznicze to obok akupresury i masażu naturalna metoda leczenia wykorzystująca małe szklane naczynia zwane bańkami lekarskimi w leczeniu większości schorzeń. Celem stawiania baniek leczniczych jest wzmożenie sił odpornościowych ustroju lub ich uaktywnienie, gdy nie wykazują samoistnego działania. Zabieg mobilizuje i wzmacnia mechanizmy samoleczące, w które natura wyposażyła nasz organizm.

Na czym polega działanie lecznicze baniek?

Po pierwsze. Działanie baniek polega między innymi na przestrojeniu leczniczym, a tym samym na regulacji zaburzonych czynności organizmu. W miejscu stawianych baniek próżniowych powstaje przekrwienie miejscowe, którego celem jest rozszerzenie naczyń, pobudzenia przemiany materii i co się z tym wiąże szybszemu wydaleniu szkodliwych substancji będących przyczyną bólu, skurczów i stanów zapalnych. Zalecane w chorobach kręgosłupa, rwie kulszowej i ramiennej, kontuzjach.

Po drugie. Wykorzystując strefy Heada w leczeniu segmentalnym wpływamy dodatkowo na choroby narządów wewnętrznych. Zalecane w chorobach np.: płuc, żołądka, nerek, pęcherza i układów np.:: oddechowego, nerwowego, pokarmowego, moczowo-płciowego.

Po trzecie. Wynaczyniona podskórne krew jest traktowane przez organizm jako ciało obce co powoduje stymulację naturalnych sił obronnych organizmu(przeciwciał). Jest to tzw. autohemoterapia lub autoszczepionka. Zalecane przy częstych przeziębieniach i infekcjach o różnym podłożu.

Po czwarte. Podobnie jak w akupresurze bańki próżniowe stawiane na punktach biologicznie aktywnych - punktach akupresurowych regulują  przepływ energetyczny w meridianach. Jest to starochińska metoda usuwania blokad energetycznych. Zalecane przy różnego rodzaju napięciach , bólach głowy, nierównowadze hormonalnej, zaburzenia trawienia i wydalania, neuralgiach....

fragment artykułu pochodzi ze strony http://www.masaz-wroclaw.pl

piątek, 1 listopada 2013

Ciąża wpływa na zmianę rozmiaru stopy

Ciąża wpływa na zmianę rozmiaru stopy.

Długość i kształt stóp ulega trwałej zmianie podczas ciąży - potwierdzają podejrzenia wielu kobiet amerykańscy naukowcy. Wyniki badania opublikowano w "American Journal of Physical Medicine & Rehabilitation".
Badacze z University of Iowa przebadali grupę kobiet, mierząc długość ich stóp i wysokość podbicia w pierwszym trymestrze ciąży oraz 5 miesięcy po porodzie.





Stwierdzili, że u około 70 proc. badanych stopy uległy wydłużeniu o 2 do 10 mm i poszerzeniu, a podbicie zauważalnie obniżyło się.

"Wielokrotnie słyszałem, że kobiety skarżą się na zmianę rozmiaru stóp po ciąży, jednak nie znalazłem żadnej wzmianki na ten temat w pismach medycznych czy podręcznikach - mówi Neil Segal, jeden z badaczy. - W naszym badaniu odkryliśmy, że ciąża rzeczywiście prowadzi do trwałych zmian w strukturze stopy".

Naukowcy przypuszczają, że zmiany kształtu i długości stopy są następstwem rozluźnienia stawów i konieczności dźwigania dodatkowego ciężaru podczas ciąży.

Badacze podkreślają, że największy wpływ na stopy wywiera pierwsza ciąża. Kolejne nie wywołują już tak widocznych efektów.
Teraz naukowcy chcą przeprowadzić dodatkowe badania, aby sprawdzić, czy zmiana struktury stóp podczas ciąży może prowadzić do problemów zdrowotnych takich, jak artretyzm lub bóle stóp, kolan, bioder i kręgosłupa.

"Wiemy, że kobiety, a szczególnie kobiety posiadające dzieci, są nieproporcjonalnie częściej narażone na dolegliwości mięśniowo-szkieletowe. Możliwe, że zmiany w strukturze stopy, które zachodzą podczas ciąży, pomogą wyjaśnić to zjawisko" - dodaje Segal.


(PAP)